۱۳۹۹/۰۶/۱۸

نشست بررسی مشکلات و رفع موانع صنعت گردشگری استان برگزار شد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری گفت:نشست بررسی مشکلات و رفع موانع صنعت گردشگری با حضور فعالان این حوزه برگزار شد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری گفت:نشست بررسی مشکلات و رفع موانع صنعت گردشگری استان با حضور تعدادی از فعالان این حوزه برگزار شد.
محمد صادق براتی در این نشست ضمن تقدیر از همراهی فعالان صنعت گردشگری استان در مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت:شیوع بیماری کرونا همه مشاغل و صنایع دنیا را دچار لطمه اقتصادی و خسارت کرد و گردشگری کشورما نیز با آسیب های جدی مواجه شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مشهد مقدس سالانه میزبان میلیونها زائر،مسافر و گردشگر بوده ، در دوران انتشار کرونا هتل‌ها، مراکز دیدنی و گردشگری متحمل خسارات فراوان شده اند.
وی بیان کرد:صاحبنظران معتقدند جبران خسارت ناشی از تعطیلی این مراکز به دلیل ویروس کرونا در فروردین و تداوم آن تاکنون بسیار سخت است و ممکن است جبران آن سالها طول بکشد.

براتی تصریح کرد: صنعت گردشگری نه تنها در معرض تهدید جدی ناشی از شیوع کروناست بلکه ارتباط نزدیک و موثر این صنعت با صنایع و بخش‌هایی مانند صنایع دستی و میراث فرهنگی نیز مشکلات و خسارات مشابه را داشته است.

وی اظهار داشت: همه صنوف در اثر شیوع کرونا و تاثیرات و تداوم این ویروس درجامعه دچار خسارت جدی شدن اما بخش خدماتی بیشتر خسارت دیدند.

وی تاکید کرد: برخی صنوف و واحدهای صنعتی به دلیل تعطیلی و کرونا خط تولید را تغیبر دادند و از خسارتهای بیشتر جلوگیری نمودن اما در بخش گردشگری،اینگونه تغییر در هتل ها و مراکز اقامتی امکان پذیر نبود لذا خسارتهای بسیار جدی ازجمله بیکاری کارکنان این مراکز  پدید آمد.
شایان ذکر است: در این جلسه که صاحبنظران و فعالان صنعت گردشگری استان حضور داشتند طرح ها و برنامه های مختلفی برای عبور از بحران کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر شد  برخی از طرح هایی که نهایی شد در قالب نرم افزار و سامانه هوشمند بزودی ارائه و هرچه سریعتر راهکارهایی برای رفع موانع و مشکلات حوزه گردشگری استان اندیشیده و اجرایی گردد.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۶۴۳۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۷ نفر
آماربازدیدکنندگان