۱۳۹۹/۰۵/۰۴

اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در فضای مجازی در دهه امامت و ولایت/کمک های مومنانه از سوی خیرین در دهه امامت و ولایت ادامه خواهد یافت

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ضمن اعلام برنامه‌های دهه امامت و ولایت استان گفت:برنامه های فرهنگی متنوعی با محوریت فضای مجازی در دهه امامت و ولایت پیش بینی شده است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی ضمن اعلام برنامه‌های دهه امامت و ولایت استان گفت:برنامه های فرهنگی متنوعی با محوریت فضای مجازی در دهه امامت و ولایت پیش بینی شده است.

محمد صادق براتی در جلسه هماهنگی برنامه های دهه امامت و ولایت ابراز داشت:شیوع بیماری کرونا و نحوه انتقال آن باعث شد که بسیاری از مراسم و تجمعات مذهبی در مناسبت ها در راستای پیشگیری از شیوع و انتقال ویروس با محدودیت هایی مواجه شود.
وی با بیان اینکه امسال حتما تمام پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی در برنامه‌های دهه امامت و ولایت استان رعایت می‌شود، افزود: به همت فعالان و نهادهای فرهنگی برنامه های متنوعی در سطح شهر مشهد و فضای مجازی برگزار خواهد شد.
وی افزود:فضا سازی شهری مناسب و متناسب با ایام عید قربان و غدیر،فضاسازی محیط های اداری مشهد و سراسر استان،راه اندازی کاروان های سرود خوانی و اجرای برنامه های شاد با مشارکت نهاد های فرهنگی و آستان قدس رضوی ،خطبه خوانی غدیر در فضای باز مساجد با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی ،خطبه خوانی غدیر در فضای مجازی با مشارکت گروه ها و نهادهای مختلف مذهبی و اجتماعی،پویش خادمان علوی،تولید محتواها و پک های فرهنگی برای خانواده های کارکنان دولت بخشی از برنامه های فرهنگی عید قربان تا غدیر خم است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری ادامه داد:برگزاری مراسم شعر خوانی و نشست های فرهنگی در باب غدیر در فضای مجازی ،حضور پر رنگ کانون های فرهنگی و هنری مساجد و استفاده از ظرفیت آنان در فضای مجازی از دیگر برنامه های این دهه است.

براتی تاکید کرد:برنامه ریزی برای قشر کودکان و نوجوانان برای بهره مندی بیشتر و درک مبانی غدیر و استفاده از فضای معنوی ایام دهه امامت و ولایت در دستور کار نهادهای فرهنگی و بنیاد بین المللی غدیر خم  قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد:با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر ادامه حرکت کمک های مومنانه به اقشار آسیب پذیر،مرحله دوم این کمک های مومنانه آغاز شده و انشالله با همکاری و همراهی مسئولان،نهادهای مردمی و مذهبی و خیرین این مهم با عنوان احسان علوی در دهه ولایت و امامت با جدیت بیشتری پیگیری خواهد شد.
براتی بیان کرد:طرح زیارت نیابتی بارگاه منور رضوی  به صورت پایلوت در وزارت کشورو  در ایام عید غدیر انجام میشود و در صورت موفق بودن در مناسبت های بعدی در سطح تمامی وزارتخانها اجرا میگردد.
وی با اشاره به اینکه تولید برنامه های فرهنگی در فضای مجازی خصوصا از زمان شیوع ویروس کرونا افزایش یافته است اظهار داشت:علیرغم اینکه تولیدات فاخر و محتواهای فرهنگی مناسبی در ایام مختلف سال در فضای مجازی در حال نشر است اما این برنامه ها از انسجام لازم برخوردار نبوده که ضروریست در ایام دهه امامت و ولایت موج جدیدی از تولیدات فرهنگی با انسجام و هماهنگی لازم تولید و‌ منتشر شود.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۱۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۱۳۷۷ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۶ نفر
آماربازدیدکنندگان