۱۳۹۸/۱۰/۰۸

گردشگران سلامت کشور افغانستان از مبدا ساماندهی می شوند

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:در راستای افزایش سطح خدمات، تلاش میکنیم گردشگران سلامت کشور افغانستان از مبدا ساماندهی شوند و بصورت سازماندهی شده وارد کشورمان شوند.

محمد صادق براتی در نشست با صدیقی فر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات با اشاره به بازار گردشگری سلامت افغانستان اظهار داشت: ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه گردشگری سلامت افغانستان وجود دارد که با ایجاد زمینه های مناسب و تعریف فرآیندهای قانونی آن می توان  شاهد افزایش حضور گردشگران سلامت افغانستانی در کشورمان باشیم.
وی افزود:نکته ای که برای ورود زائران و گردشگران سلامت افغانستانی باید مدنظر قرار گیرد تسهیل گری در ارائه خدمات و فرآیندهای قانونی و درمانی آنان در کشور است.
وی عنوان داشت: انجمن و شرکت های تسهیل گر گردشگری سلامت تاکنون در این زمینه پیگیری ها و اقدامات شایسته ای انجام داده اند که میتواند ظرفیت های اقتصادی مطلوبی را در استان ایجاد نماید.
وی بیان داشت: زیرساخت های مناسبی که در حوزه درمان در کشور و خصوصا استان خراسان رضوی وجود دارد شرایط و امکانات مطلوبی را برای حضور گردشگران سلامت افغان به داخل کشور فراهم آورده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: مشهد یکی از قطب‌های گردشگری سلامت در کشور است که گردشگران و زائران غیر ایرانی برای زیارت و درمان به این شهر سفر می‌کنند.
در ادامه این نشست صدیقی فر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات ابراز داشت:در گذشته مکانیسمی وجود داشت که زائران و گردشگران افغانستانی در قالب کاروان وارد کشور می شدند.
وی گفت:تلاش میکنیم با حمایت های معاونت زیارت استانداری و پیگیری هایی که از سوی وزارت خارجه انجام خواهد شد  این مکانیسم مجدد راه اندازی شود.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۳
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۲۸۰ نفر
تعداد کاربران مهمان ۵۲ نفر
آماربازدیدکنندگان