۱۳۹۹/۱۱/۰۹

کمیسیون تخصصی کارگروه ملی زیارت در مشهد برگزار شد

 

کمیسیون تخصصی کارگروه ملی زیارت با حضور نمایندگان وزرای عضو و معاونین زیارت استانداری‌های خراسان رضوی، قم و فارس تشکیل شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی و مسئول دبیرخانه کارگروه ملی زیارت در این جلسه اظهار کرد: کارگروه ملی زیارت که در مورخ 14 آذر 88 تشکیل شد، مصوبات عملیاتی بسیار خوبی را داشت که برخی مسائل از قبیل شیوع بیماری کرونا باعث ایجاد وقفه در تداوم این جلسات و پیگیری موضوعات تخصصی و اجرایی آن شد لذا با برطرف شدن این بیماری و بازگشت به حالت عادی می‌توان اظهار امیدواری کرد که بتوانیم نتایج خوبی را مجددا کسب کنیم.
محمدصادق براتی ضمن اشاره به اهم مسائل مصوب شده در جلسه قبلی کارگروه ملی زیارت از قبیل مصوبات مربوط به آمار زائرین، تعمیق فرهنگ زیارت، مسائل زائرسراهای کشور، تامین زیرساخت‌های بهداشتی و سلامت، گسترش رسانه زیارت، مسائل مربوط به ساماندهی عرصه اقتصاد زیارت و سوغات، افزود: پیگیری لازم در خصوص اجرایی شدن این مصوبات صورت گرفته و لازم است وزراتخانه‌ها و نهادهای متولی همت و همکاری بیشتری را برای اجرایی شدن و اثر بخشی برخی مصوبات یادشده اعمال نمایند.
در ادامه این جلسه هریک از اعضا نظرات و پیشنهادات اجرایی خود را بر محور مصوبات کارگروه ملی زیارت عنوان کردند و ضرورت حمایت از مصوبات و راهکارهای ارائه شده برای جبران خسارات ناشی از بیماری کرونا در حوزه زیارت و گردشگری در سطح ملی و دستگاه‌های قانون گذار مورد تاکید اعضا قرار گرفت.
لازم به ذکر است در این جلسه، 11 موضوع در حوزه کمیسیون تخصصی کارشناسی کارگروه ملی زیارت مصوب شد و پیشنهادات لازم در خصوص بررسی تبعات، آثار و خسارات ناشی از ویروس کرونا در عرصه زیارت و گردشگری و اجرای طرح‌های جایگزین ارائه و به تصویب رسید.
گفتنی است، در این کمیسیون که با هدف تهیه و تدوین مصوبات پیشنهادی برای تصویب در کارگروه ملی زیارت تشکیل شد، روند اجرایی مصوبات گذشته کارگروه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان