۱۳۹۹/۰۶/۱۹

کارگروه اماکن مذهبی و بقاع استان برگزار شد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری گفت:جلسه مشترک کارگروه بقاع و اماکن زیارتی و گروه کاری اماکن مذهبی و زیارتی ستاد کرونای استان برگزار شد.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:جلسه مشترک کارگروه اماکن مذهبی و بقاع متبرکه استان و گروه کاری اماکن مذهبی و زیارتی ستاد کرونای استان برگزار شد.
محمد صادق براتی در جمع اعضای کارگروه اماکن مذهبی و بقاع متبرکه استان اظهار داشت: ۲رویداد مهمی که در پیش داریم مراسم اربعین حسینی و دهه پایانی ماه صفر است که برنامه ریزی های لازم در حال انجام است.
وی افزود:استان آمادگی دارد که تمامی برنامه های ابلاغی از سوی ستاد ملی کرونا را در صورت عدم برگزاری و یا برگزاری مراسم به شکل مطلوبی اجرایی نماید.
براتی با اشاره به برگزاری موفق برنامه های فرهنگی در مناسبت های گذشته در فضای مجازی تاکید کرد:از هم اکنون برنامه ریزی های لازم برای فعالیت های فرهنگی دهه پایانی ماه صفر انجام شده است تا زائران و مجاوران حضرت رضا ع از برکات معنوی زیارت حضرت رضا ع بهره مند شود.
وی تصریح کرد:در صورت تایید ستاد‌ملی کرونا در خصوص برنامه های دهه پایانی ماه صفر ،تلاش میکنیم تمامی مراسمات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و بطور شایسته ای در شان اهل بیت (س) برگزار شود.
وی بیان کرد:هیئات مذهبی و عزاداران سیدالشهدا ع در مراسمات دهه اول ماه محرم بسیار خوب عمل کردند و در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی در اجرای مراسمات درخشیدند که این امر جای تقدیر دارد.
براتی در ادامه با اشاره به ضرورت ایجاد درآمد پایدار برای بقاع متبرکه اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که بقاع متبرکه قطب فرهنگی جامعه هستند لذا برای انجام فعالیت های فرهنگی نیاز به امکانات مالی دارند که در صورت خودکفایی در زمینه اقتصادی می توانند برنامه های فرهنگی لازم را طراحی و اجرا نمایند.
وی عنوان داشت:بقاع متبرکه  بهترین مکان برای نشر معارف اهل بیت س و مباحث قرآنی است و کارکردهای مختلف آن در حوزه اجتماعی و قرآنی باید بیشتر فعال شود.
وی بیان کرد :وجود بقاع و امامزادگان عامل مهمی برای تقویت آموزه‌های دینی به‌شمار می‌رود و سوق دادن انجام فعالیت‌های فرهنگی در جوار بقاع متبرکه در تقویت تبدیل شدن به قطب فرهنگی امامزادگان کمک بسیاری می‌کند.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۷ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۸ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۶۴۱۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۸ نفر
آماربازدیدکنندگان