۱۳۹۹/۰۵/۰۶

راه اندازی اولین مرکز نقاهتگاهی بیماران کرونایی در مشهد

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی از راه اندازی اولین مرکز نقاهتگاهی بیماران کرونایی مشهد خبر داد.

محمد صادق براتی در حاشیه بازدید از مرکز نقاهتگاهی بیماران کرونایی اظهار داشت:در موج اول بیماری حدود ۲۰ هزار تخت نقاهتگاهی در شهرستان مشهد و ۵هزار تخت در برخی شهرستانهای استان پیش بینی شد که خوشبختانه با رعایت مردم ولایتمدار استان با گذر از موج اول با کمترین خسارت جانی از این ظرفیت های پیش بینی شده استفاده نشد.
وی افزود:در حال حاضر شرایط مناسبی وجود ندارد و علیرغم اینکه تاکید شد که مردم عزیز توصیه های بهداشتی را رعایت کنند اما در تیر ماه این مراقبتها از سوی مردم کاهش یافت و همین امر باعث شد که امروز بالاترین سطح بستری بیماران استان را شاهد باشیم.
براتی تصریح کرد:با تصمیم مدیریت عالی استان مراکز نقاهتگاهی که از گذشته پیش بینی شده بود را مجددا راه اندازی کردیم ودر یکی از این مراکز پذیرش بیمار انجام شده است.
وی با اشاره به چگونگی پذیرش افراد در مراکز نقاهتگاهی اظهار داشت:افرادی که وضعیت جسمانی مناسبی دارند و نیازی به مراقبت های بیمارستانی ندارند اما تست آنها مثبت است و علائم بیماری در آنها وجود دارد به این مراکز مراجعه می کنند و پس از گذراندن دوران نقاهت و بهبودی کامل از این مراکز خارج می شوند.گروه دوم افرادی هستند که در بیمارستان ها از خدمات درمانی استفاده کرده اند و شرایط مناسبی پیدا کرده اند به دلیل محدودیت تخت های بیمارستانی به این مراکز برای ادامه روند بهبودی هدایت میشوند تا مقداری از فشار مراکز درمانی کاسته شود.
براتی تاکید کرد: مردم همچون روزهای ابتدایی شیوع بیماری کرونا پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و سعی کنند بر اساس اصل امر به معروف و نهی از منکر در مجامعی که ضرورتا حضور پیدا میکنند به افرادی که دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمیکنند تذکر دهند.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۱۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۴۰
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۲ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۳۹ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۱۳۷۸ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۶ نفر
آماربازدیدکنندگان