۱۳۹۸/۱۰/۱۹

بازدید معاون استاندار از پروژه های میراث فرهنگی در منطقه توس

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی به همراه مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از برخی پروژه های این مجموعه در توس بازدید کرد.

محمد صادق براتی گفت:خوشبختانه استان خراسان رضوی دارای ظرفیت‌های مذهبی، تاریخی و فرهنگی متنوع و ارزشمندی برای جذب گردشگران و به ویژه گردشگران مذهبی است و سالانه پذیرای بیش از ۳۰میلیون زائر و گردشگر داخلی و خارجی است که بدین لحاظ جزء استان‌های برتر در اجرای پروژه‌های گردشگری محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه امروز بزرگترین مشکل مردم به ویژه در مناطق محروم و حاشیه شهر بحث اشتغال است، افزود: حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با راه اندازی خانه سفال،خانه دست بافته ها ،بازارچه صنایع دستی ،سنگ های قیمتی و ارائه آموزش به گروه های هدف در منطقه توس در ایجاد اشتغال پایدار و رفع محرومیت کمک شایانی خواهد نمود.

براتی با تاکید بر اینکه می‌توان با تدبیری مناسب ضمن رفع کمبودها در زمینه صنایع دستی به ایجاد اشتغال نیز کمک کنیم ابراز داشت:اداره کل فرهنگی میراث فرهنگی بر اساس طرح نجات که به منظور ساماندهی حاشیه شهر مشهد از ابتدای مهر ماه امسال آغاز شده است تاکنون تعدادی از املاک در تملک خود را در منطقه توس بهسازی نموده و در اختیار گروه های مختلف مردمی قرار داده تا با توانمند سازی آنان از طریق آموزش در راستای ایجاد اشتغال تلاش نماید.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۲۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۳۴
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۲۸۱ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۳ نفر
آماربازدیدکنندگان