۱۳۹۸/۱۰/۰۹

کتابخانه ها در قلب مردمی ترین نهاد یعنی مساجد افتتاح می شود

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت:یکی از راه های ترویج کتاب خوانی، مردمی کردن و تامین منابع و ایجاد انگیزه در افراد جامعه است و این کتابخانه ها در قلب مردمی ترین نهاد یعنی مساجد افتتاح میگردد تا تاثیر به سزای خویش را داشته باشد .

محمد صادق براتی در آئین افتتاح کتابخانه عمومی ۹دی مشهد اظهار داشت: کتاب دریچه ای است به سوی جهان شگفت انگیز علم و معرفت و مطالعه راهی است بسیار ساده و عملی برای پرورش استعدادهای خداداد انسان و آموزش علوم و فنونی که او را در مسیر رشد و تکامل راهنمایی کند.
وی بیان داشت: اگر بتوانیم مطالعه را در انسان به صورت عادت درآوریم، دیگر ارتباط او با جهان دانش و آگاهی سخت نخواهد بود و بدون هیچ زحمت و مرارتی میتواند از راه مطالعه، درک و اندیشه خود را نسبت به جهان هستی رشد و تعالی بخشد.

وی به برخی از برنامه های راهبردی در کتابخانه های عمومی اشاره کرد و ابراز داشت:به اشتراک گذاری کتاب های خوانده شده، برگزاری مسابقات کتابخوانی، خلاصه نویسی، رونمایی از کتاب های فاخر، نقد و بررسی و معرفی کتاب، تامین کتاب های جدید برای کتابخانه های عمومی و اجرای برنامه های متعدد برای اقشار مختلف جامعه از جمله زنان خانه‌دار، از برنامه هایی است که باید به صورت مستمر در کتابخانه های عمومی برگزار شود تا به جذابیت مقوله کتاب و کتابخوانی و جذب افراد افزوده شود.
 وی تاکید کرد:کتاب و کتابخوانی، هنوز در میان مخاطبان و علاقه مندان به مطالعه و تحقیق جایگاه ویژه ای دارد و بخشی از سبد فرهنگی این اقشار را به خود اختصاص می دهد. همان طوری که روزنامه مکتوب همچنان ویژگی و نفوذ خود را با وجود شبکه ارتباطی مجازی و اینترنت و شبکه های اجتماعی مجازی،حفظ کرده است.
وی عنوان داشت:مثلث توسعه اقتصادی در ۱۲منطقه استان با سرمایه گذاری بیش از ۱۵۰هزار میلیارد تومان آمیخته با توسعه فرهنگی است و اقدامات معین های اقتصاد مقاومتی همراه با پیوست فرهنگی است.
شایان ذکر است این کتابخانه در طبقه فوقانی مسجد امام حسن ع  در حاشیه شهر مشهد رسالت ۵۷ در منطقه ای با بافت جمعیتی زیاد و محروم و با فضایی به متراژ ٢٥٠ متر مربع احداث شده است.
این مجموعه دارای بخش های کودک -مرجع -مخزن -کمک درسی-نوجوان -دیداری و شنیداری -نشریات -سالن های مجزای خواهران و برادران ومتصل به سامانه سامان بوده که بیش از ٢٠ هزار نسخه کتاب را در خود جای داده است.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : ۲۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۲۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۵ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۰ نفر
کل بازدیدکنندگان ۹۳۲۷۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۶۴ نفر
آماربازدیدکنندگان