۱۳۹۸/۱۰/۰۸

گردشگران سلامت کشور افغانستان از مبدا ساماندهی می شوند

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت:در راستای افزایش سطح خدمات، تلاش میکنیم گردشگران سلامت کشور افغانستان از مبدا ساماندهی شوند و بصورت سازماندهی شده وارد کشورمان شوند.

محمد صادق براتی در نشست با صدیقی فر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات با اشاره به بازار گردشگری سلامت افغانستان اظهار داشت: ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه گردشگری سلامت افغانستان وجود دارد که با ایجاد زمینه های مناسب و تعریف فرآیندهای قانونی آن می توان  شاهد افزایش حضور گردشگران سلامت افغانستانی در کشورمان باشیم.
وی افزود:نکته ای که برای ورود زائران و گردشگران سلامت افغانستانی باید مدنظر قرار گیرد تسهیل گری در ارائه خدمات و فرآیندهای قانونی و درمانی آنان در کشور است.
وی عنوان داشت: انجمن و شرکت های تسهیل گر گردشگری سلامت تاکنون در این زمینه پیگیری ها و اقدامات شایسته ای انجام داده اند که میتواند ظرفیت های اقتصادی مطلوبی را در استان ایجاد نماید.
وی بیان داشت: زیرساخت های مناسبی که در حوزه درمان در کشور و خصوصا استان خراسان رضوی وجود دارد شرایط و امکانات مطلوبی را برای حضور گردشگران سلامت افغان به داخل کشور فراهم آورده است.
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: مشهد یکی از قطب‌های گردشگری سلامت در کشور است که گردشگران و زائران غیر ایرانی برای زیارت و درمان به این شهر سفر می‌کنند.
در ادامه این نشست صدیقی فر سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات ابراز داشت:در گذشته مکانیسمی وجود داشت که زائران و گردشگران افغانستانی در قالب کاروان وارد کشور می شدند.
وی گفت:تلاش میکنیم با حمایت های معاونت زیارت استانداری و پیگیری هایی که از سوی وزارت خارجه انجام خواهد شد  این مکانیسم مجدد راه اندازی شود.


منبع : معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان