۱۳۹۷/۰۲/۰۲

مدیر کل هماهنگی امور رفاهی زائرین استانداری و دبیر ستاد هماهنگی اربعین حسینی (ع) استان:

ثبت نام زائران اربعین خراسان رضوی در ۲۷۰ دفترخدمات زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت

مدیر کل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی و دبیر ستاد هماهنگی اربعین حسینی (ع) استان گفت: 270 دفترخدمات زیارتی که تحت پوشش سازمان حج و زیارت استان است امر ثبت نام زائران اربعین را در سامانه سماح انجام می دهند.
مهدی فروزان روز دوشنبه در نخستین جلسه ستاد اربعین استان افزود : این ستاد به منظور ساماندهی و برنامه ریزی برای سفرزائرانی که برای شرکت در اربعین حسینی (ع) عازم کربلا می شوند، بر اساس دستور وزارت کشور فعال شده است.
 وی عنوان کرد :سهمیه تعیین شده برای استان پوشش اسکان وتغذیه 65 هزار نفر در چهار شهر نجف ، کربلا ، سامرا و کاظمین است.
وی اظهار کرد : در این راستا بر تصمیم کشوری به منظور جلب مشارکت مردمی در ابعادمختلف بویژه تامین بخشی از هزینه ها ستاد بازسازی عتبات عالیات مکلف به افتتاح و اطلاع رسانی در زمینه حساب ویژه مشارکت های مردمی شده است.
 وی با بیان اینکه در سال گذشته 162 هزار زائر از استان عازم عتبات و سفر اربعین شدند ، افزود : امسال برآوردها و برنامه ریزی ها برای رشد 5 درصدی این زائران محاسبه شده اند .
 فروزان گفت : در این میان علاوه بر زائران ایرانی 24 هزار و 500 نفر از اتباع افغانستانی از طریق مرز دوغارون وارد ایران شده و به سفر عتبات رفتند  که این رقم با محاسبه جمعیت اتباع خارجی ساکن دراستان که به این سفر معنوی رفتند به 50 هزار نفر رسید.
وی ادامه داد : برای ورود اتباع افغانستانی و سفر به عتبات در این ایام هم برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
 وی اظهار کرد :امسال تاکید بر اعزام زائران داخلی و خارجی به صورت کاروان و شبه کاروان و با مسئولیت یک نفر در این مجموعه ها انجام می شود.
وی افزود : سرکنسولگری عراق در مشهد در عین خدمات دهی به زائران داخلی از عراقی ها هم پذیرایی می کند و علاوه بر صدور ویزا برای زائران استان ، مسافران اربعین استان های خراسان جنوبی و شمالی را نیز خدمات می دهند.
وی تصریح کرد : علاوه بر این قطار مشهد – شلمچه هم از عید فطر راه اندازی می شود که در هفته در قالب سه رام رفت و همین تعداد برگشت انجام می شود.
وی عنوان کرد : این قطار در در ایام اربعین هم به زائران و مسافران این مسیر خدمات می دهد.
 


منبع : اداره کل هماهنگی امور رفاهی زائرین
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۹۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان